توجه: برای شروع خرید شماره موبایل خود را وارد نمایید


آبی آمار و احتمال سال یازدهم

پدیدآور (ها) :
ناشر : موضوع : مقطع تحصیلی :

تعداد صفحات :

تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۷

قابل تهیه از بازار کتاب

قیمت سایت
تخفیف
قیمت

۲۱۰۰۰۰ ريال
۰ درصد
۲۱۰۰۰۰ريال

توجه داشته باشید بعد از تکمیل نمودن فرم درخواست کتاب, درخواست شما برای ما ارسال می شود و کمتر سه ساعت کاری با شما تماس گرفته خواهد شد.
سفارشات پستی فقط از طریق پیامک اعلام موجودی می شود. در صورتی که نیاز باشد از طریق تماس تلفنی اعلام خواهد شد.
برای اطلاع از وضعیت درخواست خود می توانید از پنل مشتری در منوی اصلی سایت اقدام کنید.
انواع موجودی:
1 - موجود در انبار : در انبار اصلی سایت کتاب موجود است
2- اعلام موجودی قبل از پرداخت: امکان تهیه کتاب برای موسسه وجود دارد, ولی تهیه آن نیازمند زمان است که برای اطلاع از زمان مورد نیاز می شود با شماره های موسسه تماس گرفته شود.
3- در انبار موجود نیست.

زمان ارسال پیک در تهران از ساعت 19الی 23 می باشد. در صورتی که برای تحویل کتاب عجله دارید هزینه ارسال به بادپا محاسبه می شود.
سفارشات پستی همه روز صبح تحویل اداره پست داده می شود
در صورتی که تهران نیستید و برای دریافت کتابی عجله دارید با موسسه تماس گرفته تا شرایط ارسال سریع با شما هماهنگ شود..

اضافه كردن نظر جديد


قطار نگارش نسل جديد كتاب‌هاي درسي به سال يازدهم رسيد، به گونه‌اي كه در نهايت پس از كش و قوس‌هاي فراوان يكي از كتاب‌هاي رياضي اين پايه نام " آمار و احتمال" را بر خود ديد. نام نسل قبلي اين كتاب " جبر و احتمال" بود كه علاوه بر مباحث مربوط به نظريۀ احتمال به جبر مجموعه‌ها و اصول استدلال هم پرداخته بود، در حالي‌كه كتاب حاضر همان‌طور كه از نامش پيداست علاوه بر احتمال، بيش‌تر اهتمام خود را بر مباحث علم فاخر آمار گذاشته است كه امري خوشحال كننده مي‌نمايد، چرا كه اگر هدف دانش‌آموزان رياضي را تحصيل در رشته‌هاي فني و مهندسي يا رشته‌هاي نزديك به آن‌ها در نظر بگيريم، اشراف بر علم آمار امري بديهي و لازم است كه بدون ترديد به وسعت ديد آن‌ها در آيندۀ شغلي و دانشگاهيشان خواهد افزود. اما موضوع بسيار خوشحال كنندۀ كتاب درسي آمار و احتمال پايۀ يازدهم، بازگشت هيجان انگيز مبحث "منطق" به سرفصل‌هاي كتاب درسي است. خلأ اين فصل، سال‌ها بود كه در كتاب‌هاي درسي و به تبع آن كلاس‌ها به شدت احساس مي‌شد كه با اين بازگشت بدون هيچ ترديدي تأثيري مشهود بر روند استدلال دانش آموزان خواهد داشت.

پس از روبه‌رو شدن با اين نورسيدۀ نظام جديد آموزشي، اولين پرسشي كه در ذهن شكل مي‌گيرد اين است كه آيا براي بسط و تفهيم مطالب اين كتاب به منبعي موازي و كمك آموزشي نيازي احساس مي‌گردد يا خير؟!
چنان‌چه به فصل‌هاي اين كتاب نگاه بيندازيم هر كدام از بخش‌ها به دلايلي كاملاً متفاوت، احساس نياز به تأليف و تدوين منبعي استاندارد را در ما تقويت نمودند كه به‌طور موجز و كوتاه به آن خواهم پرداخت.
در فصل‌هاي مربوط به علم آمار مي‌توان گفت كه صِرف اشراف بر تعاريف و الگوريتم‌هاي آمار نمي‌توان به تبحر در حل مسأله رسيد. رسيدن به توانايي بالا منوط به حل مسائلي با تعداد فراوان و در انواع مختلف است كه در اين كتاب هم به تيپ‌هاي فراوان پرداخته شده، هم اين‌كه تعداد تست‌هاي مشابه ( و نه يكسان ) زيادي قرار داده شده است.
در مبحث منطق به دليل اين‌كه ساليان متمادي اين مطلب از كتاب‌هاي درسي حذف گرديده بود لذا مرجع و منبع زياد و متنوعي براي كسب تسلط بر آن وجود نداشته كه در اين كتاب با پرداختن به تيپ سؤالات جديد و همچنين شبيه سازي سؤالات كتاب‌هاي قديم درسي ( تحت عنوان كتاب هاي رياضيات جديد)، تنوع بسيار خوب و كافي ايجاد شده است.
و اما در مورد مباحث مربوط به علم احتمال پر واضح است كه كسب تسلط در گرو روبه‌رو شدن با مسائل متنوع است.
فرا گرفتن قوانين احتمال وقت زيادي از هيچ فردي نخواهند گرفت، حال آن‌كه دانستن آن‌ها نيز الزاماً نشانه‌اي از تسلط نمي‌باشد. مي‌توان با قاطعيت گفت صرفاً روبه‌رو شدن با انواع متنوع و كاملاٌ غيرمشابه از تمارين مي‌تواند يك فرد را به آمادگي كامل و تسلط در حل مسائل برساند. با توجه به حضور پي در پي سؤالات مربوط به نظريه احتمال در آزمون‌هاي مختلف، تركيب بسيار متنوع و جامعي از سوالات در اين كتاب گرد هم آمده اند.

برچسبها

کتابهای دیگر از این ناشر در این مقطع

|